Yardımcı hizmetler sınıfındaki memura ek gösterge geliyor

Yardımcı hizmetler sınıfındaki memura ek gösterge geliyor

Memurlarla yapılan ilk toplu sözleşme kapsamında belirlenmiş 13 konu başlığıyla ilgili kanun taslağı çalışmasından 150 bin memura ek gösterge müjdeli haberi çıktı.

Vatan’da yer alan habere göre; devlette hizmetli, teknisyen yardımcısı, aşçı, şoför vb. olarak çalışan ve sayıları 150 bini bulan memurlara “ek gösterge” müjdesi geliyor. Hükümetin üzerinde çalıştığı ve memur sendikalarının taleplerini dikkate alan taslak, “yardımcı hizmetler sınıfında” çalışan memurların yüzünü güldürecek. Buna göre, 657 sayılı Devlet Memur ları Kanunu kapsamında olmalarına rağmen, memurlara tanınan bir çok haktan yararlanmayan 150 bine yakın çalışana “ek gösterge” verilmesi öngörülüyor. Böylece sözkonusu memurların mevcut maaşlarında kısmi bir artış sağlanacak. Ancak daha da önemlisi bu çalışanların, emekli olduklarında maaşlarında görülen belirgin düşüş telafi edilecek. Bu kapsama giren çalışanların, emekli maaşlarının en az 100 TL artırılması hedefleniyor.

Devlette, Yardımcı Hizmetler sınıfında, yani hizmetli, kaloriferci, teknisyen yardımcısı, aşçı, vb. görevlerde çalışanların, görevde yükselme, ek gösterge, yeşil pasaport, yemek yardımı, lojman yardımı, atama ve yer değiştirme ve mesai saatleri dışında çalışmaları ile ilgili yaşadığı çok sayıda sorun, geçen yıl toplu sözleşme masasında gündeme getirilmişti.

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. erhan emir diyor ki:

    150 bin memure ek gösterge müjdesi haberi üzerinden yaklaşık bir ay geçti ama henüz bir gelişme yok. Bu haberde diğer haberler gibi boş çıkacak. Bahse konu 150 bin memur bu konuda olacak gelişmeliri dört gözle beklemektedir. Bu haberleri yayınlayanlar umutun ne olduğunu tam olarak bilmiyorlar galiba.

  2. Salih Er diyor ki:

    Yardımcı Hizmetler Sınıfı Memurlarının,Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın, Eşit İşe Eşit Ücret Söylemi Kapsamında Değerlendirilmesi,Yaptıkları İşlere Göre Kadrolarının Verilmesi, Adaletin Sağlanması Ve Yıllardır Süre Gelen Bu Haksızlığın Sona Ermesi Açısından Çok Hayırlı Bir İş Olacaktır. Bu Konuda Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ a İnanıyor Ve Güveniyoruz; Yüce Mevlamız Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın, Yar Ve Yardımcısı Olsun Onu Daima Korusun Başımızdan Eksik Etmesin. Amin

  3. gunslk diyor ki:

    salih er gibi süzme gerizekalılar oldukça bu zulmün sonu gelmez

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
2013 ALES Sonbahar Dönemi Başvuruları
2013 ALES Sonbahar Dönemi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak

2013-ALES İlkbahar Dönemi Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (İlkbahar Dönemi) Sınav Tarihi : 12 Mayıs 2013 Başvuru Tarihi...

Kapat
Haberler Son Dakika Haberleri Haber Siteleri