Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Aile bildirgesi olarak da bilinen vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi aile bireylerinin isimlerinin sıralı bir şekilde yazdığı listedir. Vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesinde her aile bireyinin isminin karşısında cinsiyeti, doğum tarihi, doğrum yeri ve hayatta olup olmadığına  dair bilgilerinin olduğu bölümler yer alır. Bu yazımızda belgenin kullanım alanları ve belgeye nasıl sahip olacağınız hakkında bilgiler vereceğiz. Ülkemizde bir çok kişinin vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesinden haberi yoktur. Ancak insanlar iş başvuru, burs başvuru yadamiras başvurusu yaptığında istenen belgelerden bir tanesi de vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesidir.

Vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi sadece yukarıda belirttiğimiz kullanılmıyor. Örneğin, 2022 maaşına bağlanacak vatandaşlar, maaş başvurusu için il yada ilçe kaymakamlığına gittiğinde istenilen belgeler arasında vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi de bulunuyor. Bahsettiğimiz alanlarda gerekli olan bu belgeyi temin etmeniz bir hayli kolaydır. Zamandan kazanmak adına iş başvurusu, burs başvuru, miras başvurusu yada 2022 maaş başvurusu yaparken bu belgeyi yanınızda bulundurmalısınız.

 

Vukuatlı nüfus kayıt örneği nereden alınır ?

Vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesini il yada ilçe kaymakamlığından temin edebilmekte olup, belgeyi kaymakamlıktan alabilmeniz için yanınızda kimliğinizi bulundurmanız yeterlidir.  Belgeyi alabilmek için kimliğiniz dışında herhangi bir belgeye gerek yoktur. Ancak, burada dikkat etmeniz gereken husus nüfusa kayıtlı olduğunuz ilçenin kaymakamlığına giderek vukuatlı nüfus kayıt örneği başvurusunda bulunmaktır. Yaşadığınız ilde farklı bir ilçenin kaymakamlığına gittiğinizde belgeyi alamayarak, nüfusa kayıtlı olduğunuz ilçenin kaymakamlığına yönlendirilirsiniz. Ayrıca, kaymakamlıklar belge için herhangi bir ücret talebinde bulunmayıp, belgeye tamamen ücretsiz olarak sahip olabilmeniz mümkündür.

İnternet üzerinden vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi alınabilir mi ?

Günümüzde teknolojinin bir hayli gelişmesi ve devletle alakalı birçok işlemin edevlet şifresi üzerinden gerçekleştirilebiliyor olması, devletle alakalı işlemlerde internet kullanımının yaygınlaşmasına neden oldu. Edevlet şifresi ile birçok işlemi gerçekleştirebilmenize rağmen, internet üzerinden vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi temininde bulunabilmeniz yada belge sorgulaması yapabilmeniz söz konusu değildir. Bu belgeye sahip olabilmek için kaymakamlıklara yada nüfus müdürlüklerine bizzat giderek kimliğinizle başvuruda bulunmanız gerekiyor. Ülkemizde birçok ilde nüfus müdürlükleri il yada ilçelerin kaymakamlık binası bünyesinde bulunuyor.

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. memiş karataş diyor ki:

    ben bu vatanın bir ferdi değilmiyim nufus bilgime ulaşamıyorum.aydınlatırsanız sevinirim hürmetler.

  2. baki kal diyor ki:

    nufus kayıt ornegi

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
asgari_gecim_indirimi_zamli_yatacak
2013 yılı asgari geçim indirimi

2013 yılı asgari geçim indirimi bir kişi için ilk 6 ay ve ikinci 6 ay rakamları belli oldu. Belirlenen rakamları...

Kapat
Haberler Son Dakika Haberleri Haber Siteleri