TMSF Zamanaşımı Hesapları Sorgulama

TMSF Zamanaşımı Hesapları Sorgulama

TMSF  hesap sorgulama uygulaması ile zaman aşımına uğramış ve kapatılacak olan hesaplarınızdaki parayı sorgulayıp kurtarabilirsiniz. Zamanaşımı hesapları sorgulama işlemi internetten online olarak kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) geçenlerde bir duyuru yayımladı. Bu duyuruya göre 10 yıl boyunca hiçbir işlem görmemiş banka hesapları kapanıp içindeki paralar devlet hazinesine aktarılma eşiğinde. Eğer bu banka hesabı sahipleri belirtilen süreler içerisinde başvuruda bulunmazsa hesap tamamen kapatılacak. Ayrıca hesabın içerisindeki para hakkında da sahiplik hakkı bulunamayacak.

 

 

 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu bu duyurunun ardından zamanaşımı hesapları sorgulama uygulamasını aktif hale getirdi. TMSF 15 Şubat tarihi ile birlikte 10 yıldır işlem görmeyen banka hesaplarını bu sorgulama sistemi üzerinden halka duyuruyor. TMSF zamanaşımı hesap sorgulama uygulama 3 ay aktif olarak kalacak. Yani son sorgulama tarihi 15 Mayıs. Bu tarihe kadar işlem görmeyen banka sahipleri bu sorgulamayı yapıp başvuruda bulunmak zorundadır. Aksi halde uyarıda bulunmadan hesaplar bloke edilecektir.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu zamanaşımı hesapları sorgulama uygulaması için aşağıdaki linkimizi tıklayınız. Linki tıkladıktan sonra  internet sayfasına girip sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. TMSF zamanaşımı hesapları sorgulama işleminin çok kısa bir zaman aktif kalacağını ve hemen başvuruda bulunmanız gerektiğini unutmayınız.

 

 

TMSF ZAMANAŞIMI HESAPLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. aydın taş diyor ki:

    ŞEKER BANK TA UNUTTUĞUM PARAYIÖĞRENMEK İSTİYORUM

  2. ERTAŞ IRMAK diyor ki:

    Selam Ben 2000 yılında Akbank a 10.000.TL (On Milyar) eski para ile para yatırmışım unutmuşum şimdi ise bu parayı alabilirmiyim bu konuda yardım istiyorum.

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
2013 Emekli İntibak Zam Oranları

İntibak yasası kapsamında emeklilere 2013 yılında bir sürpriz geliyor. Sosyal güvenlik bakanı olan Faruk Çelik emeklilere müjdeyi verdi. 2013 yılında...

Kapat
Haberler Son Dakika Haberleri Haber Siteleri