Gbt Sorgulama İşlemleri

Gbt Sorgulama İşlemleri

GBT Kaydı

gbt kaydı kişilerin işlemiş oldukları suçlardan ötürü haklarında ki sicil bilgilerinin bulunduğu suç dosyalarının genel adıdır.GBT kayıtları güvenlik güçleri tarafından son derece önemlidir.Yapılan bazı gbt sorgulamalarında gbt sonuçları çok önem taşımaktadır.

GBT Bilgisi Almak

GBT sorgulaması devletin bu konudaki yetkili kişileri tarafından yapılabilmektedir. GBT kişilerin kişisel bilgilerinin bulunduğu gizlilik belgesi olarak tanımlanmaktadır.GBT sorgulama işlemi neticesinde  gbt sorgulaması yapılan kişinin sabıka kaydı olup olmadığına bakılmakta ve kişiye ait suç işleme belgesini elde etmiş olmaktadır. GBT sabıka kaydı sorgulama işlemi sadece yetkili kişiler tarafından sorulanabilir. Edevlet UYAP herkesin online olarak veya farklı nedenler ile bu bilgilere ulaşılmasını uygun görmeyerek engellemiştir.

Sabıka Kaydı Sorgulama

uyapın almış olduğu karardan dolayı vatandaşlar gbt sorgulama işlemini onlıne olarak kendleri yapamazlar.GBT sorgulaması internet üzerinden kişisel olarak yapılamamamaktadır. Kişisel bilgilere sadece yetkili kurumların ulaşacağını söyleyen UYAPbireylerin kendi GBT veya başka kişilerin e-devlet GBT bilgilerine ulaşmalarını yasaklamaktadır. GBT bilgilerini öğrenmek için başbakanlık genelgesine göre vatandaşlar bazı başvurular yapmaları neticesinde gbt bilgilerine ulaşabilirler. Emniyet kurumuna bizzat yapılacak başvuru ile öğrenebilirler veya turkiye.gov.tr adresinden e devlet şifresi ile alınmaktadır.

GBT Nedir

GBT bilgilerinin görülebilmesi için gbt kayıtlarında bir suçun kayıtlı olma şartı yoktur.T.C vatandaşını olan tüm bireylerin GBT kaydı bulunmaktadır.GBT bilgilerine sadece gerekli görülen şartlarda resmi kurumlar bu bilgilere ulaşabilirler.İnternet üzerinden online olarak GBT sorgulaması maalesef yapılmamaktadır. Nedeni ise kişilerin özeli olan bilgilerin farklı kişi veya kurumlarca bakılmasını engellemek olarak değerlendirilmektedir.

 E Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama İçin Tıklayınız.

Gbt Sorgulama

Gbt sorgulama işlemini edevlet sisteminden veya adliyelerden alınabilir.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. fehmi diyor ki:

  gbt sorgulama yapalabilirmi

 2. gülbahar yıldız diyor ki:

  örenmek istiyorum

 3. ferit soncul diyor ki:

  devam eden mahkemelerim

 4. fetullah Taş diyor ki:

  Ben Eylül 2′de Cezaevinden Çıktım 13,11,2013 Gününe Duruşma Gunu Verildi Hapisdn Çıknca Ama Mahkemeye Gtmedim Mahkeme İzmirdeydi Bende Aqrıda Olduqum İçin Gdemedim Aranmam Varmı Acaba?

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
sirket-vergi-borcu-sorgulama
Şirket Vergi Borcu Sorgulamada Kolaylık

Günümüzde iş alanlarının büyümesiyle birlikte kurumsal ve kişisel şirketlerin sayısında oldukça büyük bir artışın olduğu gözlemlenmektedir. Özellikle büyük şirket sahiplerinin...

Kapat
Haberler Son Dakika Haberleri Haber Siteleri