Emekliye promosyon ne zaman verilecek?

Emekliye promosyon ne zaman verilecek?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in emeklilerin promosyon ödemeleri için yakın zamanda bankalarla görüşme sağlanacağı açıklamasını yaptıktan sonra emeklilik promosyonu bekleyen 10 milyon kişinin gözü bankalara döndü.

Ülkemizde emekli sayısının 10 milyon kadar olduğu bilinen bir gerçek olmakla birlikte ödenecek promosyonların ne kadar süre içinde tamamlanacağı ise merak edilen diğer sorulardan biri oldu. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çeliik’in kısa bir süre içinde banka müdürlükleriyle yapacakları toplantıda uygun olan bankaların bu iş için seçileceğini belirtti. Promosyonlar için bankaların teklif vermeye başladığı bu günlerde net bir sonucun açıklanması beklenen sorular arasında yer alıyor. Henüz net bir tarih verilmemekle birlikte önümüzdeki aylarda emekliye promosyon verileceği tarihin net olarak açıklanması bekleniyor.

Emekliye-promosyon-ne-zaman-verilecek

Promosyon ödeme detaylarında 2 yıl kadar sürecek olan bir ödemenin yapılması planlanıyor. Emekliye verilecek maaş kadar promosyon ödenmesi söz konusu olmakla birlikte emeklilerin ilk maaşlarında promosyonlarını da alabilecekler. Ayrıca verilen detaylar arasında emeklilerin bankalardan açacakları hesapları için herhangi bir hesap açma ödemesi alınmayacağı da emeklilere verilen müjdeler arasında yer alıyor.

EMEKLİ BANKASINDAKİ PARADAN GELİR ELDE EDECEK

Bankaların promosyon teklifleri arasında emeklilerin herhangi bir talimat vermesine gerek kalmadan, bankada duran paraları likit fonlarında değerlendirilerek emeklilerin parasına değer katılacağı da sunulan teklifler arasında yer alıyor.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
universite-ogrencilerine-Burs-Veren-Belediye-ve-Kurumlarlar
Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Belediye ve Kurumlarlar

Tekfen Holding Bursu Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfi, her yıl Türkiye’de öğrenim gören ve maddi...

Kapat
Haberler Son Dakika Haberleri Haber Siteleri