Edevlet Trafik Cezası Sorgulama

Edevlet Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası Sorgulama

 Trafik hayatımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz ve hem araçla hem yaya olrak sürekli içinde bulunduğumuz bir yerdir. Evemize giderken, işe giderken, okulumuza giderken her nereye gidiyor olursak olalım bir şekilde trafiğe dahil olmak durumundayız. Genel olarakta  trafiğe araçlarla dahil olmaktayız. Trafikte iken yapmış olduğumuz yanlış davranışlar ve kurallara uymama durumumuzda trafik cezası uygulanmaktadır. Bu trafik cezası ödeme işlemi ise trafik kontrol ve denetim memurlarının vermiş olduğu makbuz veya ceza kâğıdı ile ödenmektedir. Ayrıca bizden habersiz kesilen cezalar ise araç vize ve muayenesi esnasında çıkmaktadır.

Trafik Ceza Ödemesi

Trafik cezası ödeme işlemini trafik şubeleri  ve PTT şubelerinden ödemek mümkündür.Ayrıca trafik cezasını nakit veya kredi kartı ile ödenmektedir. Cezanın tutarını konusunda bilgi sahibi değil isek e devlet kapısından öğrenmek mümkündür. Edevlet şifresi ile e devlet kapısından giriş yapılabilmektedir.Edevlet kategorisinde edevlet kapısı, edevlet şifresine dair detaylı bilgilerimize ulaşabilirisniz.E-devlet şifresini ptt şubelerinden temin edebilirsiniz.

Trafik Cezası Öğrenme

E-devlet şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra aldıktan sonra internet üzerinden e-devlet kapısı sitesine girilmesi gerekmektedir.Edevlet şifrenizi sisteme ilk defa giriş yapıyor iseniz mutlaka hatırlamanızın daha kolay olacağı bir şifre olarak değiştirmeniz son derece önemlidir.

Trafik Ceza Puanı Sorgulama

Sisteme giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki menüden trafik cezalarına bakabilmek mümkündür. Edevşet şifresi ile sistemden bir çok sorgulamayı yapabilirsiniz fakat trafik cezası borcunuzu ödemeyemezsiniz.Trafik cezasını ptt şubelerinden ödeyebilirsiniz ama önemli bir noktayıda unutmamak gerekir.Trafik cezası yayaya kesilmişse kimlik ile başvurunuzu yapmanız gerekmektedir .Araca kesilmiş ise de  Taşıt trafiğine verilen cezada ruhsat ile başvurunuzu yapınız.

Trafik Cezası Borç Sorgulama

turkiye.gov.tr üzerinden E-devlet Şifrenizle sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
gbt-sorgulama
GBT Sorgulama

GBT Sorgulama Nasıl Yapılır?  Gbt kaydı sorgulama kişilerin işlemiş oldukları suçlardan ötürü haklarında ki sicil bilgilerinin bulunduğu suç dosyalarının genel...

Kapat
Haberler Son Dakika Haberleri Haber Siteleri