E Devlet Şifresi ile Bireysel Emeklilik Sistemi

Resim bulunamadı

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) katılımcıları, hesaplarına aktarılan devlet katkısı fonlarını da e devlet şifresi ile Takasbank’tan takip edebilecek.

 

E Devlet Şifresi ile Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili olarak Takasbank AŞ’den yapılan açıklamada, Takasbank AŞ’nin 2003 yılından itibaren bireysel emeklilik şirketlerine saklayıcı sıfatıyla hizmet verdiği ve ilgili mevzuat gereğince katılımcıların sahip oldukları fon paylarının Takasbank AŞ nezdinde katılımcı bazında ve katılımcıların izleyebileceği şekilde takip edildiği belirtildi.

Bireysel Emeklilik Sistemi, 1 Ocak 2013 itibariyle uygulamaya giren kanun değişikliği ile devletin, bireysel emeklilik sistemi katılımcılarının yapacakları katkı payı ödemeleri için yüzde 25 devlet katkısı desteği uygulaması başlattığı hatırlatıldı. Örnek verecek olursak bireysel emeklilik sistemine ayda 100 TL para yatırıyorsanız 25 TL devlet katkısı ekleniyor ve yatırdığınız aylık ücret 125 TL oluyor.

 

E Devlet Bireysel Emeklilik Sistemi

Açıklamaya göre, bireysel emeklilik sistemi katılımcıları, 7 Ocak 2013 tarihinden itibaren e-Devlet şifrelerini kullanarak www.takasbank.com.tr web adresinde bulunan ”Bireysel Emeklilik” linkinden bağlanıp, isimlerine açılmış hesaplarında mevcut fon değerleri ile birlikte hesaplarına aktarılan devlet katkısı tutarlarını da fon adedi ve piyasa değeri cinsinden kontrol edebilecek. Ayrıca, isteyen katılımcılar ”Bireysel Emeklilik” linkine bağlandıktan sonra ”Bilgilendirme İşlemleri” bölümünü kullanarak hesaplarında meydana gelen günlük bakiye değişimlerinin SMS ve/veya e-mail ile, aylık bakiye değişimleri ve aylık fon tutar bilgilerinin ise e-mail ile gönderilmesi için talepte bulunabilecek.

 

E Devlet Şifresi ile Bireysel Emeklilik Sistemi için tıklayınız.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
memura-izin-mujdesi
Yeni Memur İzin Kanunu

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı memurların yıllık izinlerini yeniden düzenliyor. Düzenleme, memurların halen 30 gün olan yıllık ücretli izin hakkını...

Kapat
Haberler Son Dakika Haberleri Haber Siteleri